I. SMARTZILLA Magyar Bajnokság - Duna Rally

Mint az írásom alcíme is előfeltételezi, nem tudok nem említést tenni a verseny hetén történt, a rally világot igen megrázó Craig Breen halálesetéről. Mint azt már sokan tudják a 33 éves ír pilóta a Croatia Rally VB futamra való felkészülés során életét vesztette.

A rallysimfans.hu és a Magyar Virtuális Rally Bajnokság szervezői őszinte részvétüket fejezik ki Craig családja és szurkolói felé. erdos_levente2.jpg

Az idei év egyik legbonyolultabb murvás versenyét rendezték meg a Magyar Virtuális Rally Bajnokságban.

A Duna Rally aszfaltos prológjára csütörtökön került sor még Dunaújvárosban, ahol nézők ezrei voltak kíváncsiak arra, hogy hogyan csúsztatja autóját Görög, Hajdó vagy éppen Hlavacsek.

Nos, ezen a napon a leggyorsabb Szecsődi Kristóf volt, második Görög Péter míg harmadik Hajdó László lett.

Péntek reggelre az éjszakai esőzés kissé eláztatta a pályákat így a versenyzőknek a helyes gumiválasztás elengedhetetlen volt.

Éppen ezért az elázott pályák okozta kihívások megtizedelték a mezőnyt így az indulók 40%-a fejezte be értékelhetően a napot. 35 versenyző csak a superrally szabálynak köszönhetően folytathatta tovább a versenyt.

A WRC mezőny képviselőinél Görög Péter elszánt vezetéssel biztosította magának az első helyet. Mögötte persze komolyabb adok kapok alakult ki Szecsődi Kristóf, Dobos Dávid és Hajdó László között, aki végül nem tudta befejezni a pénteki Leg-et így csak másnap folytathatta tovább. A csatából most kimaradt az egyik esélyes, Kovács Marcell.

A nap közepére megjelentek a top 10-ben az értékes pontokért küzdő R5-ös pilóták is, így az első három: Kiss Bálint, Erdős Levente és Tóth Zoltán lett.

Érdemes megemlítenem itt a Gr.3-asok éllovasát, a Ford Fiestát hajtó Berki Norbertet aki az abszolút 11. helyen állhatott vissza a szervízparkba. Norbi, nem mellesleg, kevesen tudják, de mindkét kezére amputált, így külön erőn felüli a teljesítménye!

A szombati zárónapon csak 4 száraz murva gyorsaságit kellett teljesíteni a versenyzőknek. A szuper rally szabálynak köszönhetően csupán 67 autó indult el, ez is mutatja a forduló nehézségét, amiből sajnálatosan 5-en ki is estek az első gyorson. A WRC kategóriában a már említett trió Szecsődi, Dobos és Görög hadakozott az első helyért. Végezetül Görög Péter stabil, kiegyensúlyozott autózással biztosította első helyét, második Dobos Dávid majd harmadikként Szecsődi Kristóf ért célba.

Görög így 130 ponttal vezeti a Rally 1 -es kategóriát, második Kovács Marcell 92 ponttal és harmadik a pont táblázatban Dobos Dávid 80 ponttal.

A rally 2-es kategória is érdekesen alakult, Kiss Bálint újabb 50 pontot zsebelhetett be a Duna Rally-n szerzett győzelmével így vezeti a bajnokságot. A második helyen több mint 2 perccel lemaradva Erdős Levente ért célba, ezzel a bajnokságban is erős második. A harmadik végül Tóth Zoltán lett, aki gyorsuló tendenciát mutat, nagyon szoros csatában győzte le a szintén gyors Orbán Mátét. Kiemelkedő teljesítményt nyújtott még a GrA-s BMW-t hajtó Szőcs Attila is aki a kategória 8. helyén zárt a hátsókerék hajtású autójával. Berki Milán, aki holtversenyben vezette a bajnokságot kategóriában, most is az élen volt a 4. szakaszig, de a nedves murva ő rajta is kifogott. A 8. szakaszon végleg feladni kényszerült a versenyt.

Új kategóriát hozott létre a szervezőség Rally 4 címen, ahol R2-es Ford Fiesta és Peugeot 208-as illetve Citroen C2 R2,  kis 3 hengeres autók versenyét külön értékelhetik. A végelszámolásban Cservári Zoltán először nyert a C2 R2-vel Gallovic Márió és Csicsely Pál előtt.

A bajnokságot Gallovic vezeti 134 ponttal, a második és harmadik helyen 105 - 105 ponttal Cservári és Csicsely áll.

A nem sok rivalda fényt élvező Rally 3 kategória bátran mondom a verseny szempontjából a legizgalmasabb kategória, ahol az azonos teljesítményű autókkal versenyző, méltán profi pilóták ádáz küzdelme követhető nyomon. Berki Norbert, hozta a tőle megszokott formát, a dobogó 2. és 3. fokára most viszont, régi, ismerős versenyzőket láthattunk felállni. Czikray Gábor és Dancs István András nem felejtettek el vezetni.

A ponttáblázatot maxoló Berki, 150 ponttal veri a mögötte álló Czikray-t, akinek 97 bajnoki pontja van, a harmadik helyen Tóth Patrik áll 81 ponttal, aki most a biztos 3. helyet dobta el magától, a verseny vége előtt 3 szakasszal.

Az extrém fordulót végül, csupán 65 versenyző fejezte be sikeresen, de mondhatjuk, hogy egy izgalmas és roppant nehéz, ha nem a legnehezebb versenyen vannak túl a résztvevők.

Minden célba érőnek gratulálunk!

Találkozunk a Szombathely rally-n, ahol már tempósabb, lobogósabb, könnyebb murvás pályák várhatóak.

A bajnokság pontállása: rallysimfans.hu/bajnoki_ponttabla

A bajnokság versenyirodája: MVRB Discord csatorna

Köszönjük támogatóinknak, hogy segítik bajnokságunkat!

Írta: ChrisX